USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Almanya'dan Rusya'ya mesaj: Moskova'dan gelen tepkiler, Kiev'e desteğimizi daha

Almanya, Rusya'dan gelen açıklamaların Ukrayna'ya desteği etkilemediğini, aksine artırdığını duyurdu.

Almanya'dan Rusya'ya mesaj: Moskova'dan gelen tepkiler, Kiev'e desteğimizi daha
22-09-2022 16:07
Google News

Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht, Fransız mevkidaşı Sebastien Le Cornu ile Berlin'de yaptığı görüşmenin ardından ortak basın toplantısında konuştu.

Christine Lambrecht, Rusya'nın kısmi seferberliği ve Ukrayna'nın işgal altındaki bölgelerinde planlanan referandumların Almanya'nın, Kiev'e askeri desteğini "etkilemeyeceğini" söyledi.

Lambrecht, "Daha ziyade, Putin'in, Ukrayna'nın sahadaki başarılarına verdiği bu tepki, bizi Ukrayna'yı desteklemeye ve bu açık destek sinyalini göndermeye teşvik ediyor" dedi.

Lambrecht, ülkesinin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "tehditlerine" karşı vereceği cevapların "çok tutarlı ve net" olacağını belirterek, "Aldığımız kararlardan hiçbir sapma olmayacak. Cesur mücadelelerinde Ukrayna'yı desteklemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Bakan Lambrecht, Alman tanklarının Ukrayna'ya "çok hızlı bir şekilde" teslim edilebilmesi için çalıştıklarını, Yunanistan ve Slovenya ile yeni gönderilecek silahlar konusunda "diyalog" halinde olduklarını dile getirdi.

Lambrecht ayrıca, ülkesinin, Ukrayna'ya askeri yardım kapsamında ek topçu sistemleri ve çok namlulu roketatar sistemi (ÇNRA) tedarik edeceğini de sözlerine ekledi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
12 EYLÜL. (Kerim ÇATALBAŞ)