USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Röportajlar

“ALEVİ BAŞKAN”

Haber sitesi yazarımız araştırmacı yazar Aydın BENLİ, yakında soluk soluğa okunacak yeni romanı ile okurlarıyla buluşacak.

“ALEVİ BAŞKAN”
15-09-2022 16:19
15-09-2022 16:22
Google News
BENLİ, yazmış olduğu polisiye romanları ile geniş bir okur kitlesine hitap ederken, yeni çıkaracağı kitabı ile ses getireceğini söylüyor.  Kitabın ismi Alevi Başkan.
Romanın kısaca hikayesi şu şekilde:
“Çorumun Mecitözü ilçesinde başlayan vatan aşkı ile yanan, üç kafadar Alevi gencin, vatana hizmet etmek için asker olarak çıktıkları serüveni ve sonrasında Hidayetin İstihbarat’a katılmasıyla, kahramanın maceralarını konu ediniyor.  
Çorum, Ankara, Samsun ve Diyarbakır’da yaşanan, zamanın OHAL bölgesindeki olayları anlatan romanımız; Hidayet’in Samsun’da Derinciler ile mücadeleye başlamasıyla, devamında Diyarbakır’da Kahraman Emniyet Müdürü Gaffar babanın verdiği emir ve talimatlarla, Derin paralel devlet yapılanması ve terör örgütlerine karşı amansız mücadelelerini konu ediniyor.
Romana İstihbaratçı Nida öğretmenin girmesiyle kadınlarımızın sahada ki görevlerinin önemini vurgulanıyor.”
Yazdığı diğer romanları ile Anadolu polisiyesi akımına önemli katkılarda bulunan BENLİ’nin romanı okurları tarafından da merakla bekleniyor.
Gerisi romanda…
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
12 EYLÜL. (Kerim ÇATALBAŞ)